Americká automobilka Ford plánuje zrušit stovky administrativních míst v Evropě. Oznámila to ve středu firma. Propouštěním chce snížit náklady o 200 milionů dolarů (4,9 miliardy korun) ročně.

Šéf evropské divize Fordu Jim Farley podle agentury Reuters uvedl, že snížení pracovních míst hodlá Ford Europe dosáhnout pomocí nabídek k dobrovolnému odchodu z práce. Zaměstnancům prý hodlá nabídnout možnost předčasného odchodu do důchodu či odstupné.

Ford Motor loni zvýšil zisk na 7,4 miliardy dolarů (183 miliard korun), což byl proti zisku z předchozího roku zhruba šestinásobek. Většinu peněz automobilka vydělala v Severní Americe.

V Evropě Ford loni prodal o desetinu více vozidel než před rokem a poprvé od roku 2011 se tu vrátil k zisku.

Automobilka chce být v regionu zisková trvale. "Chceme udělat vše, abychom měli stabilní podmínky a v budoucnu mohli vybudovat životaschopný byznys," uvedl podle Reuters Farley.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru