Tři české energetické firmy bojují o německé uhelné doly a elektrárny, které v Sasku provozuje švédský Vattenfall. Když společnost v červenci 2015 oznamovala, že je prodá, zmiňovala částku 3,5 miliardy eur (asi 95 miliard korun). Podle deníku Svenska Dagbladet ale za ně nemusí dostat ani 300 milionů eur, tedy kolem osmi miliard korun.

Předběžné nabídky už zaslala energetická společnost ČEZ nebo Energetický a průmyslový holding (EPH) Daniela Křetínského. Ten v Sasku již vlastní dva doly, které v roce 2011 získal právě od ČEZ, a do soutěže jde s finanční podporou PPF Petra Kellnera. Zájem má také Czech Coal Pavla Tykače.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.