Tržby společnosti Visa Europe v období od července 2014 do června 2015 vzrostly meziročně o čtvrtinu na 2,31 miliardy eur (zhruba 62 miliard korun). Visa, která je vydavatelem platebních karet, to ve čtvrtek sdělila v tiskové zprávě.

Počet karet Visa vydaných v Evropě čítá 522 milionů, tedy více než jednu kartu na dospělou osobu. "Po finanční stránce šlo o náš nejúspěšnější rok vůbec. Současně se podařilo udržovat si důvěru díky rekordně nízké úrovni podvodů, tedy pět centů z každých 100 zaplacených eur," uvedl generální ředitel Visa Europe Nicolas Huss.

Podle něho na transakce prostřednictvím asociace Visa Europe nyní připadá jedno euro z každých 5,7 eura, které se v Evropě utratí. V Česku je to jedno euro z každých 12,5 eura.

Předběžné pozitivní výsledky proto hlásí i česká Visa Europe. "Velmi zásadní je neustále rostoucí objem bezkontaktních karet, kde z celkového počtu transakcí u obchodníků placených Visa kartou je více než 65 procent bezkontaktních plateb," doplnil regionální manažer Visa Europe pro ČR a Slovensko Marcel Gajdoš.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Visa Europe u bezkontaktních karet překonala hranici miliardy bezkontaktních transakcí za rok, na významných trzích jako například ve Velké Británii již zastiňují hotovost. Počet bezkontaktních transakcí v období od října 2014 do září 2015 činil 1,7 miliardy. Ve Velké Británii dnes představují každou sedmou osobní transakci s kartou Visa (říjen 2015), zatímco o rok dříve šlo jen o každou pětadvacátou.

Asociace Visa Inc. a Visa Europe v listopadu 2015 oznámily, že se definitivně dohodly na převzetí Visy Europe společností Visa Inc., přičemž spojením vznikne jediná globální společnost. Transakce je nyní předmětem schvalovacích procedur ze strany regulátorů, dokončení se předpokládá v období duben až červen 2016.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru