Vypadá jako odpadkový koš, ale místo aby stál v kuchyni, plave na moři. Nádoba je skoro celá potopená, nemá víko a její horní otvor pluje přesně na hladině. Koš je přikotven k vodní pumpě, jež je připevněna ke břehu, a nečistoty se tak nasávají přímo do koše.

Takzvaný Seabin Project, tedy projekt Mořské popelnice, je nápaditý a jednoduchý způsob, jak vyčistit hladiny například v přístavech, rybnících a jezerech nebo v mořských docích a marinách, které se potýkají s velkým množstvím především plastových odpadků plujících na hladině. Jednou za čas je potřeba koše vyprázdnit a mohou odpadky "cucat" dál. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.