Síť elektroprodejen Expert Elektro loni zvýšila tržby o 15 procent na 1,6 miliardy korun. Největší růst prodejů společnost zaznamenala u mobilních telefonů a chytré elektroniky, notebooků a televizí. Firma o tom v úterý informovala v tiskové zprávě.

"Právě díky individuálnímu a odbornému přístupu k zákazníkům v našich prodejnách, umístěných po celé ČR, jsme dosáhli obratově nejlepšího výsledku v naší historii," uvedl ředitel nákupu a marketingu Ladislav Pospíšil.

Vyšší poptávka po elektronice a domácích spotřebičích byla podle společnosti patrná nejen ve vánoční sezoně, ale v průběhu celého minulého roku. Prodej mobilních telefonů vzrostl meziročně o 23 procent, notebooků o 17 procent a televizí o 13 procent.

Prodejní síť Expert Elektro se skládá ze 16 společníků a 51 prodejen. Mezi největší společníky patří K+B Expert, Elektro Vision, Elektro Jankovský a Elektro Spektrum. Tržní podíl dosahuje podle GfK sedmi procent. Podle výroční zprávy dosáhl ve finančním roce 2014/2015 zisk společnosti Expert ČR 1,09 milionu korun.

Související