Internetový prodejce letenek SkyPicker.com koupil za několik milionů korun polovinu ve společnosti Trinerdis, která se zabývá vývojem mobilních aplikací. Společnosti spolu už v minulosti spolupracovaly. SkyPicker.com to v pátek uvedl v tiskové zprávě. Akvizice má přinést užší spolupráci prodejce letenek s vývojáři.

"S Trinerdis spolupracujeme prakticky od začátku a vždy jsme byli s jejich prací spokojeni. Na aplikaci chceme klást větší důraz jako na součást zákaznického servisu.

Proto je pro nás výhodné mít vývojáře pod jednou střechou a pracovat na aplikaci v úzké spolupráci s dalšími týmy," uvedl zakladatel SkyPicker.com Oliver Dlouhý.

Podle spoluzakladatele Trinerdis Karla Součka přinese spojení obou firem pozitivní výsledky. "Chceme dělat ty nejlepší možné mobilní aplikace, které vyžadují velmi komplexní přístup, a to nám spojení se SkyPickerem umožňuje," uvedl Souček. Jednání o odkupu podílu začala na podzim loňského roku. Oliver Dlouhý v prosinci koupil 50 procent Trinerdisu přes svou investiční skupinu SkyPicker Ventures. Loni v létě se ke SkyPickeru připojilo brněnské centrum inovativní spolupráce UNIFER, jehož tým se podílí na marketingu brněnského start-upu.

Firmě SkyPicker.com, která prodává letenky, loni vzrostl obrat ze 140 milionů na dvě miliardy korun. Počet zaměstnanců se zvýšil desetkrát na 300. Letos by firma chtěla mít obrat okolo deseti miliard a 1000 až 1500 zaměstnanců. S tržbami dvou miliard se SkyPicker dotáhl na úroveň dalších velkých tuzemských prodejců letenek.

Například Student Agency utržila v roce 2014 přes 2,5 miliardy korun. Asiana, která provozuje portál Letuška.cz, měla ve stejném roce tržby 2,2 miliardy.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru