Americká investiční banka Morgan Stanley ve čtvrtém čtvrtletí hospodařila se ziskem 753 milionů dolarů (téměř 19 miliard korun) po ztrátě 1,75 miliardy dolarů před rokem. V celém loňském roce tak její zisk stoupl o 80 procent na 5,67 miliardy dolarů (přes 140 miliard korun).

Čtvrtletní zisk na akcii dosáhl 39 centů. Překonal tak očekávání analytiků, kteří jej podle agentury Reuters odhadovali pouze na 33 centů. Ve stejném období předchozího roku byly hospodářské výsledky podniku zasaženy rozsáhlými náklady na řešení právních sporů.

Celkové příjmy společnosti ve čtvrtém čtvrtletí mírně klesly na 7,7 miliardy dolarů. Růst v oblasti poradenství při fúzích a v oblasti obchodování s akciemi byl kompenzován poklesem u aktivit na dluhopisových trzích, napsal list The Wall Street Journal.

Hospodářské výsledky dnes představil rovněž domácí konkurent Bank of America, který ve čtvrtém čtvrtletí zvýšil zisk o desetinu na zhruba tři miliardy dolarů (téměř 75 miliard korun).

Související

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.