Francouzský Renault ve čtvrtek zažil velmi rychlý pokles akcií. V jednu chvíli odepisovaly až 22 procent. Investoři tak zareagovali na prohlášení jednoho z odborářů automobilky, který uvedl, že vyšetřovatelé prohledávali kanceláře firmy, a vyvolal tak velký strach, aby se Renault nedostal do stejných problémů jako Volkswagen. 

Žádné podvody ale podle všeho vyšetřování neodhalilo. Akcie tak v průběhu dne začaly umazávat ztrátu, nicméně i tak ale uzavřely čtvrteční obchodování s cenou o desetinu nižší. V průběhu pátku pak cenné papíry začaly opět klesat. Před polednem byla jejich hodnota nižší zhruba o čtyři procenta.

Ministryně životního prostředí Ségolene Royalová, která testy emisních technologií ve francouzských a zahraničních autech nařídila, uvedla, že na podvody v Renaultu nic neukazuje. "Akcionáři a zaměstnanci mohou být v klidu," řekla novinářům. Předběžné výsledky ale podle ní ukázaly, že auta Renaultu a dvou zahraničních automobilek překračovala povolené emise oxidu uhličitého a oxidů dusíku, citoval ji server Le Figaro.

V článku se dále dozvíte

  • Automobilová společnost Renault zažila velmi rychlý pokles akcií, a to v jednu chvíli až o 22 procent.
  • Ministryně životního prostředí Ségolene Royalová uvedla, že na podvody v Renaultu nic neukazuje.
  • Akcie v pátek odepsaly zhruba tři procenta.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru