Vývoz z Česka rychle roste a americké dopravní firmě UPS přestala v Praze stačit kapacita. Malé vrtulové letadlo ATR 72 už nezvládalo přepravu požadovaného množství zásilek. Firma proto na lince mezi Prahou a jejím evropským centrálním skladem v německém Kolíně nad Rýnem nasadila proudový stroj Boeing 757. Ten má čtyřikrát vyšší nosnost.

"Malé letadlo nás limitovalo, chceme být schopni držet krok s růstem zájmu našich zákazníků," říká Daniel Carrera, šéf UPS pro východní Evropu. Objem dopravy UPS v Česku v prvních třech kvartálech loňského roku rostl o více než desetinu. Firma čeká, že poroste dál s tím, jak oživuje česká ekonomika i export.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Boeing 757, nový stroj UPS, má čtyřikrát větší kapacitu než jeho vrtulový předchůdce ATR 72.
  • Pražské letiště čeká růst nákladní dopravy o osm procent.
  • UPS investuje v Evropě do rozvoje dvě miliardy dolarů.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.