Dvě mladé ženy malířskou škrabkou postupně odstraňují starou barvu z vysokého a jemně štukovaného sloupu, zatímco manžel jedné z nich pečlivě zametá podlahu a na lopatku nabírá zbytky emailového nátěru a suti. Další pracant zase vozí na kolečku nepotřebný materiál a skládá jej na jednu hromadu. Rekonstrukce kostela v Července, spadající k farnosti Litovel, je v plném proudu a na opravě se podílejí i lidé odsouzení za drobné prohřešky k obecně prospěšným pracím.

Odsouzení si do jisté míry mohou místo pro výkon těchto prací vybrat a když jsou z Litovle či blízkého okolí, volí farnost poměrně často. "U pana faráře pracoval i můj bratr, takže jsem slyšel, jaké to tady je a co všechno mě bude čekat. Bylo to sice náročné, bourali jsme celý vnitřek kostela, ale už mám hotovo a teď si můžu jít shánět práci. Vezmu, co bude a doufám, že už budu sekat latinu," říká Tomáš, kterému akorát v prosinci uběhl trest dvou set hodin za krádež.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru