Tržby společnosti p.k.Solvent, která zastřešuje největší síť drogerií Teta v ČR, stouply v roce 2014 o 11 procent na pět miliard korun. Zisk se zvýšil o 10 procent na 196 milionů korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti.

Síť drogerií Teta zahrnuje aktuálně 786 prodejen, z toho je 345 vlastních a 441 franšízových obchodů. Za poslední dva roky byla zmodernizována polovina z prodejen. "Počet moderních Teta drogerií chceme do konce roku 2016 navýšit na 500. Celkové investiční náklady odhadujeme na miliardu korun," uvedl nedávno jeden z majitelů společnosti p.k.Solvent Radek Graclík.

Společnost byla založena v roce 1992. Vedle drogerií TETA provozuje velkoobchod, jenž využívá logistických center v Olomouci a u Prahy. Firma v roce 2012 převzala 142 tuzemských drogerií německé firmy Schlecker. V roce 2009 vstoupil p.k.Solvent na slovenský trh. Majiteli společnosti jsou Martin Moravec a Radko Graclík.

Tržby konkurenčního drogistického řetězce dm drogerie markt v ČR stouply ve finančním roce 2014/2015 o šest procent na 7,2 miliardy korun. Drogerie Rossmann se z předloňské ztráty 24 milionů korun přehouply loni do zisku 6,4 milionu. Tržby řetězce se snížily o 1,5 procenta na 2,67 miliardy korun.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru