Bývalý šéf společnosti Sazka Aleš Hušák nemusí platit České unii sportu dva miliony korun za poškození jejího dobrého jména v souvislosti s krachem Sazky. Rozhodl o tom Městský soud v Praze.

Soudkyně Růžena Kučerová sice připustila, že Hušák klamal akcionáře, kteří mu podle ní důvěřovali, a ke krachu společnosti, kterou jim měl řádně spravovat, tím pomohl. České unii sportu se podle ní ale nepodařilo prokázat, jak se to projevilo na její pověsti.

Unie verdikt i přes zamítnutí kvituje. "Dává nám to velkou naději v druhém sporu, který vedeme," uvedl advokát unie Aleš Rozehnal. V této části sporu totiž žalovali pouze poškození dobré pověsti, za které požadovali dva miliony korun a omluvu.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.