Banky trestají velké vklady. Kvůli odvodům do záchranného fondu snižují bilance a bojí se ztráty klientů

jarvis_55cccab0498eb947fbfc6d5d.jpegS blížícím se koncem roku se v Česku zvýšil počet bank, které poplatky nebo zápornými úroky odrazují firemní zákazníky od ukládání velkých částek.

Důvodem paradoxní situace jsou příspěvky bank do nově vznikajícího fondu, z něhož se bude v budoucnosti platit záchrana bank v období krize.

Rozšíření eurozóny se v příštích letech neočekává, euro ztratilo na atraktivitě, říká Dombrovskis

Rozšíření eurozóny se v příštích letech neočekává. V rozhovoru s deníkem Die Welt to řekl místopředseda Evropské komise pro euro Valdis Dombrovskis. Připustil také, že společná evropská měna ztratila od krize na atraktivitě.

"V příštích letech se rozšíření eurozóny...nečeká", přestože všechny nové členské státy Evropské unie se při svém vstupu zavázaly k přijetí společné měny, prohlásil Dombrovskis v pondělí zveřejněném rozhovoru.

Když se Santa Claus netrefí. Prodej vrácených vánočních dárků je v Americe skvělým byznysem

Každý osmý americký rodič tvrdí, že se jejich potomek dozvěděl pravdu o neexistenci Santa Clause rozvážejícího dárky z internetu.Vánoce a s nimi spojená nákupní horečka jsou pryč, ale pro Michaela Ringelstena, osmatřicetiletého podnikatele z amerického Chicaga, ta pravá prodejní sezona právě začala. Od maloobchodníků sváží po celých nákladních autech dárky od Santa Clause, které lidé nechtějí nebo prostě nepotřebují. Jeho firma Shorewood Liquidators toto zboží přes internet znovu nabízí. Velice levně, ale přesto na tomto byznysu slušně vydělává.

ERÚ přizná 42 miliard na obnovitelné zdroje. Úřad tak rozhodl poté, co vstoupilo v platnost nařízení vlády

Co píše šéfka ERÚ Alena Vitásková v dopise Bohuslavu Sobotku o Urbanově pozměňovacím návrhuEnergetický regulační úřad (ERÚ) přizná obnovitelným zdrojům energie 42 miliard korun. Informovala o tom v pondělí Česká televize. Cenové rozhodnutí na výplatu podpory podepíše místo předsedkyně ERÚ Aleny Vitáskové, která je na dlouhodobé dovolené v zahraničí, místopředseda úřadu. Regulační úřad rozhodl poté, co nařízení vlády o podpoře elektřiny a tepla z obnovitelných zdrojů v pondělí vyšlo ve Sbírce zákonů.

Student Agency loni zaznamenala historicky největší tržby. RegioJet snížil ztrátu na polovinu

Majitel RegioJetu a celé skupiny Student Agency Radim JančuraSpolečnost Student Agency Radima Jančury měla loni tržby 2,2 miliardy korun, což je v historii firmy nejvíce. Přesné porovnání s předchozím obdobím však není možné, protože v loňské výroční zprávě nejsou kvůli transformaci společnosti údaje za kompletní rok. Před zdaněním vydělala 241 milionů korun. Železniční dopravce RegioJet, který patří do skupiny Student Agency, loni tržby zvýšil a snížil ztrátu, vyplývá z výročních zpráv, které společnost umístila na svůj web.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru