Americký dodavatel autodílů a příslušenství LKQ koupí italskou firmu Rhiag-Inter Auto Parts Italia. Transakce v hodnotě kolem jedné miliardy eur (27 miliard korun) zajistí LKQ přístup na řadu evropských trhů automobilových součástek, včetně českého, sdělila v úterý americká firma.

Rhiag Group se v roce 2010 dohodla na převzetí jednoho z největších českých prodejců součástek Auto Kelly. Po akvizici Elit Group to byl další krok k posilování pozice této společnosti na českém a slovenském trhu.

LKQ koupí Rhiag od investiční firmy Apax Partners, která firmu převzala v roce 2013 a nyní plánovala tuto investici zhodnotit. Akvizicí si LKQ rozšíří podíl na evropském trhu, který se už nyní podílí na tržbách firmy více než čtvrtinou, citovala agentura Reuters šéfa LKQ Roberta Wagmana.

Rhiag dodává autodíly ve svých řetězcích v Itálii, Švýcarsku, Česku, Polsku, Maďarsku, na Slovensku, na Ukrajině, v Rumunsku, Bulharsku a ve Španělsku. Jeho tržby za poslední finanční rok do konce září dosáhly 882 milionů eur.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

V segmentu dodavatelů autodílů v poslední době zesiluje akviziční aktivita. Japonský výrobce pneumatik Bridgestone bojuje s americkým investorem Carlem Icahnem o předního amerického prodejce součástek Pep Boys-Manny, Moe & Jack. Mluví se rovněž o nabídkách na další americkou firmu Advance Auto Parts.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru