Prodej vozů německého automobilového koncernu Volkswagen se v listopadu snížil o 2,2 procenta na 834 tisíc vozů. Pokles způsobil hlavně slabší prodej v USA, Brazílii a Rusku. Volkswagenem nyní otřásá skandál s nepravdivým vykazováním výsledků měření emisí oxidu dusíku.

Od počátku letošního roku Volkswagen prodal 9,1 milionu vozů. To je o 1,7 procenta méně než ve stejném období loni. Listopadový prodej v Brazílii se snížil o 51 procent. V Rusku prodej klesl o 35 procent a v USA o 15 procent.

Automobilka  rovněž uvedla, že prodej hlavní značky VW se v listopadu snížil o 2,4 procenta. Prodej luxusní značky Audi stoupl jen o jedno procento, hlavně kvůli propadu prodeje v Číně.

Koncern Volkswagen vlastní 12 značek. Patří mezi ně značky osobních aut Volkswagen (VW), Audi, Seat, Škoda, Bentley, Bugatti, Lamborghini a Porsche, nákladních MAN, Scania a užitkové vozy Volkswagen a motocykly Ducati.

HNBYZNYS NA FACEBOOKU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin najdete také na Facebooku.

Prodej hlavní značky Volkswagen se za 11 měsíců roku snížil o 4,5 procenta. Nižší byl také prodej nákladních vozů. Naopak prodej Porsche se zvýšil o 34 procent, Audi o 3,4 procenta, Seatu o 3,5 procenta a české Škody Auto o 1,4 procenta.

Volkswagen v září přiznal, že do zhruba 11 milionů naftových aut po celém světě instaloval software umožňující manipulovat s testy emisí. Největší skandál v 78leté historii Volkswagenu snížil cenu akcií automobilky zhruba o třetinu a donutil k odchodu dlouholetého generálního ředitele Martina Winterkorna.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru