Americká automobilka Ford Motors hodlá v příštích pěti letech investovat 4,5 miliardy dolarů (111 miliard korun) do rozšíření nabídky automobilů s elektrickým pohonem, tedy elektromobilů a hybridních vozů. Cílem společnosti je, aby se podíl těchto vozidel na jejím celkovém sortimentu do roku 2020 zvýšil na 40 procent ze současných 13 procent.

Fordy se v Rusku neprodávají. Automobilka přeruší výrobu a bude propouštět - čtěte ZDE

Tento plán je součástí snahy podniku vypořádat se s předpokládaným zpřísňováním regulace v oblasti emisí skleníkových plynů. Firma reaguje rovněž na rostoucí urbanizaci a měnící se přístup k vlastnictví automobilů, píše list Financial Times.

Automobilka hodlá během příštích pěti let uvést na trh 13 nových modelů elektromobilů či hybridních vozů kombinujících elektrický pohon s benzinovým. Plán Fordu nicméně přichází v době poklesu cen ropy, jenž posiluje poptávku po automobilech s klasickým benzinovým pohonem, které jsou levnější než srovnatelné hybridní vozy.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru