Většina lidí, kteří statisticky trpí takzvanou příjmovou chudobou, si nestěžuje na to, že nevychází s příjmy. Ukázala to nová studie Sociologického ústavu Akademie věd ČR Chudoba v České republice, která měla za cíl kriticky zhodnotit data Eurostatu, podle kterých je v Česku nejmenší podíl lidí ohrožených chudobou.

Lidí, kteří jsou pod hranicí příjmové chudoby a zároveň nevycházejí s příjmy, jsou v Česku jen necelá čtyři procenta. Samotnou příjmovou chudobou je přitom ohroženo 9,7 procenta Čechů a velký problém vyjít s příjmy hlásí 9,3 procenta všech tuzemských domácností.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Šedesát procent lidí, kteří se nacházejí pod hranicí příjmové chudoby, tvrdí, že by neměli velké obtíže vyjít s příjmem, ukázala nová studie Sociologického ústavu Akademie věd.
  • Naopak 60 procent Čechů, kteří problém vyjít s příjmem mají, nespadá podle studie pod hranici ohrožení chudobou.
  • Česká republika je z Evropské unie ohrožená příjmovou chudobou nejméně.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.