Výrobce luxusních sportovních vozů Ferrari dá svým zaměstnancům odměnu 5 tisíc eur (135 tisíc korun) jako poděkování za letošní hospodářské výsledky firmy a úspěšný vstup Ferrari na newyorskou burzu. Oznámil to v pátek podle agentury Reuters mluvčí automobilky.

Ferrari se v současnosti odštěpuje od mateřského koncernu Fiat Chrysler Automobiles (FCA), jehož akcionáři ve čtvrtek schválili vyčlenění divize do samostatného podniku. FCA již v říjnu uvedla akcie divize Ferrari na newyorskou burzu. V pondělí 4. ledna se s nimi začne obchodovat na milánské burze.

Ferrari, mezi jehož modely patří například hybridní supersport LaFerrari za milion dolarů, má sídlo v severoitalském Maranellu a zaměstnává více než 2850 lidí. Odměny tak vedení společnosti vyjdou v přepočtu na více než 380 milionů korun. Jeho zaměstnance čekají za letošní rok ještě další odměny navázané na výsledky firmy.

Mateřský koncern získal říjnovým prodejem zhruba deseti procent akcií Ferrari na newyorské burze přibližně 982 milionů dolarů. Nadále v divizi drží zhruba 80procentní podíl, který hodlá v příštím roce rozdělit mezi své akcionáře. Zhruba deset procent Ferrari vlastní Piero Ferrari, syn zakladatele značky Enza Ferrariho.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru