Nejnižší úroky, největší objemy i počty poskytnutých hypoték v historii. Takový výsledek letos hlásí banky v Česku. Jan Sadil, generální ředitel Hypoteční banky, potvrzuje, že tak velký růst trhu banky nečekaly, a věří, že příznivý vývoj bude pokračovat.

HN: Jste nejen zkušeným hypotečním bankéřem, ale i šéfem banky, která je lídrem hypotečního trhu. Jak z toho pohledu hodnotíte letošní rok?
Tento rok můžeme směle nazývat jako překvapivý. Překvapivý v tom pozitivním slova smyslu. Myslím, že nejen mě trh překvapil svou velikostí i tempem, jakým rostl. Letošní objem nových hypoték dosáhne kolem 180 miliard korun, to je zhruba pětinový nárůst proti dosud rekordnímu roku 2013. K tomu se nám snížil podíl nesplácených úvěrů, takže máme pozitiva nejen v oblasti obchodu.

Přiznejme si, že celkový vývoj hypotečního trhu byl, je a doufám, že i nadále bude lepší, než jsme si dovedli představit. Logicky se tak letošek stane historickou jedničkou s obrovským náskokem jak v objemu, tak i v počtu schválených hypotečních úvěrů.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru