Nejnižší úroky, největší objemy i počty poskytnutých hypoték v historii. Takový výsledek letos hlásí banky v Česku. Jan Sadil, generální ředitel Hypoteční banky, potvrzuje, že tak velký růst trhu banky nečekaly, a věří, že příznivý vývoj bude pokračovat.

HN: Jste nejen zkušeným hypotečním bankéřem, ale i šéfem banky, která je lídrem hypotečního trhu. Jak z toho pohledu hodnotíte letošní rok?
Tento rok můžeme směle nazývat jako překvapivý. Překvapivý v tom pozitivním slova smyslu. Myslím, že nejen mě trh překvapil svou velikostí i tempem, jakým rostl. Letošní objem nových hypoték dosáhne kolem 180 miliard korun, to je zhruba pětinový nárůst proti dosud rekordnímu roku 2013. K tomu se nám snížil podíl nesplácených úvěrů, takže máme pozitiva nejen v oblasti obchodu.

Přiznejme si, že celkový vývoj hypotečního trhu byl, je a doufám, že i nadále bude lepší, než jsme si dovedli představit. Logicky se tak letošek stane historickou jedničkou s obrovským náskokem jak v objemu, tak i v počtu schválených hypotečních úvěrů.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.