Zařazení čínské měny jüan do koše hlavních světových měn používaných Mezinárodním měnovým fondem je velkým uznáním ambicí čínského vedení, které se o tento krok snaží už delší dobu. Ukazuje to okolnímu světu, že země je pokládána za "normální ekonomiku". A to přesto, že část jejího hospodářství přísně kontroluje vládnoucí komunistická strana.

Celý krok by teoreticky mohl zvýšit vliv Číny na světovou ekonomiku. Zároveň ale znamená, že Čína bude nucena dále reformovat své hospodářství, pokud se chce ve společnosti elitních měn udržet.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.