Míra nezaměstnanosti v Německu klesla v listopadu na 6,3 procenta, což je nová nejnižší úroveň od sjednocení země v roce 1990. Počet nezaměstnaných se snížil o 13 tisíc na 2,772 milionu, uvedl v úterních sezonně očištěných údajích spolkový úřad práce.

Pokles počtu nezaměstnaných byl výraznější, než se čekalo. Analytici podle průzkumu agentury Reuters čekali pokles o 5000 osob.

Česko hlásí rekordní zaměstnanost. Je nejvyšší od vzniku samostatné republiky - čtěte ZDE

V říjnu míra nezaměstnanosti činila 6,4 procenta a upravený počet nezaměstnaných klesl o 7000. Loni v listopadu byla míra nezaměstnanosti 6,6 procenta.

Údaje potvrzují, že německá ekonomika i ke konci roku pokračuje v solidním růstu a tvorbě pracovních míst. Německá ekonomika je největší v Evropě a je na ní závislá i řada českých podniků.

HNBYZNYS NA FACEBOOKU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin najdete také na Facebooku.

Úřad práce v pondělí uvedl, že poptávka po zaměstnancích v Německu se v listopadu vyšplhala na novou rekordní úroveň. K jejímu růstu podle úřadu zřejmě přispívá masový příliv migrantů, který zatím pro Němce vytváří nová místa v bezpečnostních službách a státní správě.

Německá ekonomika ve třetím čtvrtletí zrychlila meziroční tempo růstu na 1,8 procenta z tempa 1,6 procenta ve druhém čtvrtletí. Mezičtvrtletní růst ale zvolnil na 0,3 procenta z 0,4 procenta.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru