Jihokorejský konglomerát Samsung Group rozhodl o výměně šéfa divize mobilních telefonů předního korejského i světového výrobce spotřební elektroniky Samsung Electronics. Ko Tong-čin (54) nahradí od příštího roku Šin Čung-kjona (59), který divizi řídil od roku 2009, oznámila v úterý společnost.

Ko převezme každodenní řízení největšího světového prodejce chytrých telefonů v době, kdy jeho odbyt pokulhává a firma ztrácí podíl na trhu ve prospěch konkurentů.

Šin zůstane šéfem celé divize informačních technologií a mobilních zařízení, zaměří se ale na dlouhodobou strategii a rozvoj nových aktivit.

Za jeho působení se firma stala největším světovým prodejcem chytrých telefonů, když předstihla americký Apple. Nyní jsou ale její nejnovější modely telefonů Galaxy pod tlakem jak Applu, tak čínských rivalů Huawei a Xiaomi. Podíl Samsungu na světovém trhu smartphonů poslední rok klesal a s tím se zhoršovaly i zisky mobilní divize.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Ko je výkonným viceprezidentem Samsungu a nyní vede vývoj a výzkum na poli mobilních přístrojů. Do skupiny nastoupil v roce 1984 a během tří desetiletí se v ní propracovával vzhůru.

Podle agentury Reuters jde o nejvýznamnější personální přesun u Samsung Electronics od doby, kdy řízení Samsung Group převzal I Če-jong, jediný syn předsedy správní rady I Kun-hia a vnuk zakladatele konglomerátu. Stalo se tak poté, co předseda I utrpěl loni v květnu srdeční příhodu.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru