HN: Co vás vedlo k tomu, že ERÚ zatím nevypsalo podporu pro obnovitelné zdroje za desítky miliard korun?

To, že nám ministerstvo průmyslu a obchodu písemně sdělilo, že nemáme pro zdroje, které vstoupí do provozu v roce 2016, vypsat podporovanou cenu, jelikož nemají potřebnou notifikaci v Bruselu. A já jako regulátor přeci nemohu diskriminovat jen některé skupiny. A proto se musím zeptat, co s dalšími zdroji, které nemají notifikaci? Tedy těmi, které vstoupily do provozu v letech 2006 až 2012. I úřad vlády a jeho odbor kompatibility s evropským právem nám sdělil, že bez notifikace bychom neměli podporu vypisovat.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.