Druhá budova ústředí ČSOB měla stát v pražských Radlicích už za dva roky. Tento termín se však podle zjištění týdeníku Ekonomu nejspíš nestihne. Proti územnímu rozhodnutí o stavbě se v létě odvolalo Občanské sdružení zelené Čechy. Podle interních zdrojů z ČSOB, která odmítla věc oficiálně komentovat, je pro ni kauza nadmíru citlivá. Banka se totiž obává, že odvolání může vést ke zpoždění stavby až o několik let.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Občanské sdružení zelené Čechy se v létě odvolalo proti územnímu rozhodnutí na stavbu budovy v pražském radlickém údolí za 1,8 miliardy korun.
  • Podle nejmenovaného zdroje se banka domnívá, že odvolání má jiný než ekologický účel, zjistily redaktorky týdeníku Ekonom.
  • Vyřízení odvolání Magistrátem hl. města Prahy a případná správní žaloba může stavbu odsunout odhadem o dva roky.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.