Coca-Cola Hellenic Bottling Company (CCHBC) je jednou z největších skupin, které pracují s ikonickým bublinkovým kolovým nápojem. V tomto takzvaném bottlerovi coly a dalších nápojů vlastní téměř čtvrtinový podíl i sama The Coca Cola Company.

CCHBC působí v osmadvaceti zemích světa včetně Česka. Odtud také pochází momentální generální ředitel švýcarské pobočky CCHBC. Tomas Gawlowski má už téměř pět let na starosti tisíc zaměstnanců ve třech továrnách značky v zemi helvétského kříže. V rozhovoru pro Hospádřské noviny Gawlowski popisuje, jak jeho firma bojuje se silným frankem, mluví o problematice vztahů s obchodními řetězci i o tom, že k dlouhodobému růstu se nedá prošetřit.

Jaké cesty vás zavedly až do čela švýcarské Coca-Coly?

Do Coca-Coly jsem tehdy ještě v Československu nastoupil už v roce 1992 jako obchodní zástupce značky. Po dvou letech jsem poskočil na pozici ředitele oblastní pobočky pro severní Moravu. Pokračoval jsem přes pobočku v Brně do české centrály v Praze, kde jsem měl na starosti marketing a klíčové zákazníky firmy. Od roku 2003 po krátké stáži v Irsku jsem působil jako obchodní ředitel firmy v Česku. Od roku 2006 jsem pak pracoval jako obchodní ředitel maďarské pobočky, po třech letech jsem se přesunul do čela regionu Pobaltí, kde jsem z Tallinu šéfoval Coca-Cole v Litvě, Lotyšsku a Estonsku. Teď jsem už téměř pět let ve Švýcarsku.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru