Temelínská jaderná elektrárna vyrobila v říjnu největší měsíční množství elektřiny od začátku provozu v roce 2000. Konkrétně jde o 1,627 miliardy kilowatthodin (kWh) elektřiny. Jihočeským domácnostem by toto množství elektrické energie vystačilo téměř na rok a půl. V úterý to řekl Marek Sviták, tiskový mluvčí Jaderné elektrárny Temelín.

"K rekordnímu výsledku pomohla modernizace turbíny druhého bloku, plynulý provoz celé elektrárny, ale i to, že má říjen 31 dní. Neděle 25. října byla navíc díky přechodu na zimní čas o hodinu delší, což se na výrobě projevilo více než dvěma miliony kilowatthodin elektřiny," uvedl Sviták. Nejvyšší výroby za dosavadních 179 měsíců provozu dosáhl Temelín symbolicky v říjnu, kdy si elektrárna připomněla 15 let od startu reaktoru.

Nejvyšší denní výroby dosáhly oba temelínské bloky díky přechodu na zimní čas v neděli 25. října, a to 55,504 milionů kWh. Od začátku roku vyrobily oba bloky 12,2 miliardy kilowatthodin elektřiny.

Období Výkon
říjen 2015 1,627
březen 2015 1,601
říjen 2014 1,593
leden 2015 1,591
prosinec 2013 1,583

Zdroj: JE Temelín

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru