Americká farmaceutická společnost Isis Pharmaceuticals se sídlem v Kalifornii, která se specializuje na výrobu léků proti vzácným onemocněním, zvažuje opět změnu svého názvu. Jeho součástí je totiž anglický akronym ISIS pro blízkovýchodní organizaci Islámský stát, která se přihlásila k pátečním krvavým teroristickým útokům v Paříži.

"Po tragédii v Paříži se náš název stal velkým problémem. Mnoho lidí si nás negativně spojuje s teroristickou organizací," řekl agentuře AFP mluvčí firmy Wade Walke. "Dospělo to tak daleko, že lidé se zaměřují na náš název a zapomínají už na léčbu, kterou vyvíjíme," dodal.

Proto Isis Pharmaceuticals, která vznikla v roce 1989, zahájila veřejnou debatu o změně názvu. Vedení společnosti otázku řešilo již před rokem kvůli stále výraznější aktivitě Islámského státu, ale tehdy se ještě většina akcionářů vyslovila pro zachování původního názvu. Nyní ale z obav z pádu hodnoty akcií mohou přece jen změnit názor.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru