Zprávy ze světa peněz a byznysu, které dnes stojí za pozornost:

Praha. Jednání dozorčí rady Dopravního podniku hl. m. Prahy.

Praha. 08:00 Jednání rady hlavního města. Na programu mimo jiné novela vyhlášky o hazardu a valná hromada Pražské plynárenské Holding.

Praha. 10:00 Seminář Transatlantické obchodní a investiční partnerství (TTIP) - aktuální stav vyjednávání. Hovořit se bude o postoji ČR k aktuálním tématům TTIP či návrhu Evropské komise na nový systém řešení sporů mezi státem a investorem. Koná se pod záštitou sněmovního výboru pro záležitosti EU a zúčastní se jej zástupci státní správy i Evropské komise.

Praha. 12:00 TK ministerstva financí a Finanční správy k daňovým podvodům a chystaným protiopatřením. Zúčastní se ministr financí Andrej Babiš a ředitel Generálního finančního ředitelství Martin Janeček.

Bratislava. 09:00 Slovenský parlament začne jednat o návrhu státního rozpočtu na příští rok.

Washington. 20:00 Americká centrální banka (Fed) zveřejní zápis z říjnového zasedání svého měnového výboru.

Na prodej akcií chceme být připraveni ještě letos, říká finanční ředitel Kofoly Buryš

Finanční ředitel Kofoly Daniel Buryš.Středoevropská nápojářská skupina Kofola Česko-Slovensko pracuje na přípravě úpisu akcií na pražské burze, aby se prodej mohl odehrát ještě letos. O načasování ale podle finančního ředitele Daniela Buryše rozhodnou akcionáři. Buryš věří, že se finanční trhy po teroristických útocích ve Francii rychle stabilizují a připravovanou transakci neohrozí.

Řecko chce výrazně zvýšit daně pro hazardní byznys miliardářů Komárka se Šmejcem. Ti hrozí žalobami

HazardVláda v Aténách intenzivně jedná se svými věřiteli, jak zaplatit dluhy. A výsledky těchto schůzek budou mít výrazný dopad i na podnikání dvou předních českých investorů. Situace může vyústit až v jejich žalobu na Řecko s požadavkem na zaplacení miliard korun.

Řecko proto řeší, jak získat do státní kasy víc peněz − a jedním z řady návrhů v dalším balíku opatření je v úterý oznámené zvýšení zdanění hazardu. Dominantním hráčem se zhruba 80procentním podílem na trhu je společnost OPAP. Hlavním akcionářem, který ovládá třetinu firmy a zároveň ji řídí, je skupina Emma Delta, za níž stojí čeští miliardáři Karel Komárek a Jiří Šmejc.

Muž, který Zuckerbergovi rozmluvil prodej Facebooku, rozprodal akcie sociální sítě

Mark Zuckerberg hovoří o aplikaci Messenger na vývojářské konferenci v San Franciscu.Před deseti lety Marc Andreessen jako jediný z okolí Marka Zuckerberga zakladateli Facebooku říkal, ať neprodává svou sociální síť internetovému vyhledávači Yahoo.

Ten chtěl od tehdy dvaadvacetiletého Zuckerberga koupit Facebook za miliardu dolarů.

"Každý člověk ve Facebooku chtěl, aby Mark nabídku od Yahoo přijal, ale já jsem mu říkal: Neprodávej to, neprodávej to, neprodávej to," komentoval tehdejší situaci pro americký magazín The New Yorker americký podnikatel.

Přichází revoluce v ochranných známkách. Chránit půjde i vůni nebo chuť, říká expertka

Vůně mohou vyvolávat nejenom pozitivní, ale i negativní emoce. Nevyplatí se tedy s parfémy, které chcete darovat, příliš experimentovat. Obdarovaný vám svou vůní sám napoví.V příštím roce by měla v celé Evropské unii začít platit nová regulace ochranných známek. Jednou z nejzajímavějších novinek chystané úpravy bude možnost nechat si zaregistrovat a exkluzivně užívat nejen graficky ztvárněné jméno značky či její logo, ale třeba pro výrobek charakteristickou vůni nebo chuť.

Na úrovni Evropské unie jde o vůbec první podobně rozsáhlou reformu od roku 1989, kdy ochranná známka platná pro všechny země společenství začala platit.

Britské aerolinky easyJet dosáhly opět rekordního zisku. Vydělaly 686 milionů liber

Britský easyJet vydělal loni na poplatcích 890 milionů eur.Britská nízkonákladová letecká společnost easyJet vykázala již popáté za sebou rekordní celoroční zisk. Firma v úterý oznámila, že ve finančním roce, který skončil v září, vydělala 686 milionů liber (zhruba 26,5 miliardy korun), tedy o 18 procent více než v předchozím roce.

Tržby společnosti meziročně stouply o 3,5 procenta na 4,68 miliardy liber. Firma přepravila 68,6 milionu cestujících, což představuje meziroční nárůst o šest procent.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru