Zprávy ze světa peněz a byznysu, které dnes stojí za pozornost:

Praha. Československá obchodní banka (ČSOB) zveřejní hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí.

PrahaČeský statistický úřad zveřejní indexy cen výrobců za říjen 2015 a indexy cen dovozu a vývozu za září 2015.

BrnoZ Brna do Mnichova začne 16. listopadu po osmi letech znovu létat pravidelná linka, a to každý den kromě soboty.

Brusel. Zasedání ministrů zemědělství a rybolovu zemí EU. Mezi tématy diskuse o zjednodušení společné zemědělské politiky, stavu mezinárodního zemědělského obchodu či podpora trhů s těmito komoditami. Za Česko ministr zemědělství Marian Jurečka.

Brusel. Konečná zpráva o říjnovém vývoji inflace v eurozóně.

V obchodních řetězcích vrcholí boj o vyšší mzdy. Odbory chtějí, aby narostly o pět procent

PotravinyOdbory sdružující zaměstnance v maloobchodu požadují od příštího roku o pět procent vyšší mzdy.

"Nárůst by měl být výrazný, neboť část zaměstnanců obchodu patří do kategorie zaměstnanců ohrožených chudobou. Často se jejich čistý měsíční příjem pohybuje kolem 10 tisíc korun," apeluje předsedkyně Odborového svazu pracovníků obchodu Renáta Burianová.

Svaz zastupuje odvětví, ve kterém pracuje více než 250 tisíc lidí. Průměrná mzda pracovníka v maloobchodu dosáhla podle čísel Českého statistického úřadu ve druhém čtvrtletí letošního roku 18 640 korun.

Rozumná cena benzinu je okolo 30 korun za litr, říká šéf distributora pohonných hmot Armex Oil

Nákup podílu v některé rafinerii pro nás není, říká v rozhovoru pro Ekonom ředitel společnosti Armex Oil Hynek Sagan. Tak vysoko ambice děčínského distributora pohonných hmot nesahají. Současně však dodává, že firemní strategie počítá s odkupem dalších distributorů i čerpacích stanic. Půjde spíše o převzetí jednotlivých benzinek. Cena benzinu by se po započítání marže a DPH měla pohybovat okolo 30 korun za litr.

Britský protikorupční úřad obvinil deset bankovních obchodníků. Kvůli podvodům s úrokovou sazbou EURIBOR

Ústředí největší německé banky Deutsche Bank.

Britský protikorupční úřad SFO se rozhodl obvinit někdejšího prominentního obchodníka banky Deutsche Bank Christiana Bittara kvůli údajné manipulaci s klíčovou úrokovou sazbou EURIBOR. Obvinění čelí také dalších devět bývalých či současných obchodníků německé banky a britské bankovní skupiny Barclays. Úřad to podle agentury Reuters uvedl v pátečním sdělení.

Krok je součástí celosvětového vyšetřování, v jehož důsledku byly uděleny pokuty velkým finančním institucím v řádu miliard dolarů. Obviněno bylo také dalších 22 lidí.

Respekt: Češi milují bankovky, říká guvernér ČNB Signer

"Univerzálního zdražení jsem se nebál," říká guvernér České národní banky k oslabení koruny před dvěma lety. Lidé podle něj ani příliš neutrácejí v zahraničí, průměrná rodina vydá asi 1,5 procento svých příjmů na dovolenou v zahraničí a maximálně dvě procenta na nákupy, uvedl Singer v rozhovoru pro týdeník Respekt.

Facebook zpřístupnil 360stupňová videa i na "jablečné" produkty. Vytvořil si tím náskok před Googlem

jarvis_5638ea66498e8f4b047365bf.jpeg

Mark Zuckerberg na svém facebookovém profilu, který sleduje přes 40 milionů lidí po celém světě, nasdílel video natočené zpravodajskou stanicí (ABC News) za použití nové technologie 360 video. Tato videa lze od čtvrtka přehrát i na zařízeních Apple.

Dostupností videí na softwaru iOS rozšiřuje Facebook záběr o stovky milionů uživatelů, kteří jsou držiteli iPhonu nebo iPadu. Jeho jediným konkurentem v této oblasti je Google se službou YouTube 360, která je však funkční pouze na prohlížeči Chrome a mobilním operačním systému Android.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru