Finská start-upová firma Solu prohlásila, že vyvinula nejmenší počítač na světě. Náklady na vytvoření přístroje o velikosti 10 krát 10 centimetrů dosáhly 200 tisíc eur. Společnost Solu by s tímto počítačem chtěla převzít pozici větších hráčů na trhu.

Miniaturní počítač disponuje dotykovou obrazovkou a operačním systémem na bázi Linux. Solu ruší typické vlastnosti počítačů - například oddělená okna. Počítač rovněž nabízí možnost propojení displeje s obrazovkou.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Solu, start-upová společnost z Finska, vyvinula nejmenší počítač na světě o rozměrech 10 krát 10 centimetrů.
  • Největší přednostní minimalistického počítače je podle jeho vynálezce Kristoffera Lawsona to, že kompletně funguje v takzvaném cloudu.
  • Firma by chtěla s tímto počítačem převzít pozici větších hráčů na trhu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru