Italská energetická společnost Enel zaznamenala ve třetím čtvrtletí pokles zisku o 9,2 procenta. Horší výsledky firmy v Rusku a východní Evropě ale vykompenzovaly lepší příjmy na domácím trhu a v Latinské Americe. Tržby Enelu v tomto období stouply meziročně o 2,2 procenta na 18,4 miliardy eur.

Enel ve svém pátečním prohlášení uvedl, že čistý zisk firmy poklesl na 256 milionů eur. Na dobré výsledky italské firmy zareagovala burza, akcie Enelu během pátečního dopoledne posílily zhruba o 1,4 procenta.

"Vitalita italského trhu, stejně jako dobrý výkon v zemích Latinské Ameriky a obnovitelné zdroje, táhly výsledky Enelu v prvních devíti měsících roku," poznamenal generální ředitel firmy Francesco Starace.

Italská společnost v současné době prodává některá svá aktiva a snaží se zaměřit na růstové příležitosti zejména na trzích Latinské Ameriky. Starace očekává, že prodeje přinesou společnosti pět miliard eur. Italové plánují prodat mimo jiné svůj podíl ve slovenské firmě Slovenské elektrárne. Na prodeji se již dohodli s českou skupinou Energetický a průmyslový holding (EPH).

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru