reklama
reklama
Ranní briefing

Pět nejdůležitějších zpráv z byznysu, které by vám neměly uniknout

Ranní briefing - Ilustrační foto.
Ranní briefing - Ilustrační foto. autor: Shutterstock
  • Německá energetická společnost E.ON zveřejní výsledky hospodaření za první tři čtvrtletí letošního roku.
  • Končí lhůta, do kdy má světová pivovarnická jednička Anheuser-Busch InBev předložit oficiální nabídku na převzetí svého menšího konkurenta SABMiller.
  • Italská bankovní skupina UniCredit zveřejní výsledky hospodaření za třetí čtvrtletí.

Zprávy ze světa peněz a byznysu, které dnes stojí za pozornost:

Praha. Sněmovní zemědělský výbor projedná mj. návrh rozpočtu ministerstva zemědělství pro příští rok a před závěrečným schvalováním předlohu, která má lépe ochránit dodavatele před praktikami obchodních řetězců.

Praha. 09:00 Sněmovní rozpočtový výbor posoudí mj. pozměňovací návrhy k předloze o vyšším zdanění hazardu a novelu horního zákona.

Praha. 13:00 Jednání Rady České televize. Na programu mj. zpráva o vymáhání televizních poplatků za 1. pololetí roku 2015.

Praha. 19:30 Setkání ministra financí Andreje Babiše s finančními řediteli úspěšných českých firem.

Praha. 11:00 Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže o Nejkrásnější nádraží 2015.

Brusel. 18:00 Končí lhůta, do kdy má světová pivovarnická jednička Anheuser-Busch InBev předložit oficiální nabídku na převzetí svého menšího konkurenta SABMiller. Obě firmy v polovině října dospěly k rámcové dohodě o fúzi.

Kodaň. 07:00 Dánský pivovar Carlsberg zveřejní výsledky hospodaření za třetí čtvrtletí.

Řím. Italská bankovní skupina UniCredit zveřejní výsledky hospodaření za třetí čtvrtletí.

Berlín. Vývoj kolem stávky palubního personálu německé společnosti Lufthansa.

Frankfurt nad Mohanem. Německá energetická společnost E.ON zveřejní výsledky hospodaření za první tři čtvrtletí letošního roku.

ČEZ se snaží po propadu o pětinu udržet dividendy. Pomůže tučná daňová vratka a vyhraný soud

Šéf ČEZ Daniel Beneš zdůrazňuje, že firmě se podařilo na provozních nákladech ušetřit 1,6 miliardy korun.Nebýt vyhraných soudních sporů, byly by výsledky největší české elektrárenské firmy ČEZ v letošním roce horší než jaký byl plán. Propady cen elektřiny se totiž letos spojily s neplánovanými odstávkami jaderných bloků v Temelíně i Dukovanech a zpožděním ve spouštění nových uhelných elektráren. To bude mít na hospodaření firmy miliardové dopady.

Česko je vstupní branou do Evropské unie, investujte u nás do velkých firem, lákal čínské byznysmeny Sobotka

Čína, čínská, vlajka, česká, SobotkaK velkému kulatému stolu číslo 1 posadili organizátoři ty podle svého soudu nejvýznamnější: premiéra Bohuslava Sobotku, tajemníka čínské komunistické strany Tu Čching-lina, šéfa investiční skupiny CEFC Čchan Čchao-tuoa, čínskou velvyslankyni Ma Kche-čching nebo ředitele Home Creditu Jiřího Šmejce.

Ve Španělském sále a Rudolfově galerii Pražského hradu bylo takových stolů 130 a u nich 700 lidí, většinou Číňanů − zástupců firem, ale také úředníků a politiků z provincií. Sobotka jim tady na akci China Investment Forum nabízel Českou republiku jako "vstupní bránu do Evropské unie".

V Česku se žije lépe. V indexu spokojenosti je Česko šestadvacáté, oproti loňsku si polepšilo o tři příčky

česká evropská vlajka euNejlepšími podmínkami k životu se mohou tradičně pochlubit obyvatelé Norska, následují Švýcaři a Dánové. Velmi dobře je na tom ale i Česko. Ukazuje to index prosperity pro rok 2015 sestavený výzkumným institutem Legatum.

Česká republika skončila v letošním žebříčku Legatum Prosperity Index na 26. místě, oproti loňsku si polepšila o tři příčky. Jde o její nejlepší umístění od roku 2011.

Šéf státních lesů Szórád: České lesy usychají, nemůžeme sázet jen smrky jako dřív. Nechceme jít jen po penězích

Daniel SzórádLetošní rok byl extrémní, říká Daniel Szórád, který druhým rokem vede státní Lesy ČR. Loni podnik pro veřejný rozpočet vydělal 6,5 miliardy korun. Letošní sucho ale vedlo k odumírání lesů a otevřelo otázku: co udělat, aby tady stromy rostly i za 30 let.

Provozovatel online seznamek Tinder a Match.com vyráží na burzu. Peníze využije k novým akvizicím

jarvis_5513ff01e4b0336d5f601cf5.jpegSpolečnost Match Group, vlastník online seznamek Match.com, Tinder a OKCupid, plánuje nabídnout akcie za 466 milionů dolarů.

Vedení firmy v pondělí oznámilo, že plánuje vydat přes 33 milionů kmenových akciíí v ceně mezi 12 a 14 dolary za akcii. Match Group spadá pod společnost IAC/InteractiveCorp, kterou vlastní miliardář Barry Diller. 

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru
reklama
Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity. Sedmičku si můžete objednat zde.

Víte, že...
  • můžete hodnotit každý článek? Zaujal vás? Nebo byste mu něco vytknuli? Byl krátký, nebo nepřinášel nic nového? Na konci každého článku najdete hodnotící tlačítka.
  • souhrn zajímavých komentářů, technologických zpráv nebo investičních informací naleznete v našich newsletterech, které pro vás připravují editoři a vedoucí rubrik?
reklama
Související
Ještě si přečtěte
reklama