Zájem o investice do podílových a investičních fondů nabízených na českém trhu zůstává vysoký. Příčinou jsou především nízké úroky u spořicích účtů a termínovaných vkladů, které nutí investory hledat jiné možnosti, jak výhodněji zhodnotit peníze.

K 30. září spravovaly fondy domácích i zahraničních správců nabízené v Česku domácnostem a institucím aktiva ve výši 367,20 miliardy korun. Je to asi o 190 milionů korun méně než koncem června. Hlavní příčinou tohoto mírného poklesu je oslabení akciových trhů ve třetím čtvrtletí. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Fondy domácích i zahraničních správců nabízené v České republice spravovaly koncem září 367,20 miliardy korun. Je to o 13 procent více než začátkem letošního roku.
  • Ve třetím čtvrtletí se objem jejich majetku snížil asi o 190 milionů korun. Příčinou je především dočasné oslabení akciových trhů.
  • Poptávka po fondech ale dále stoupá. Hodnota aktiv, které spravují, tak může ke konci roku dosáhnout nového historického rekordu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru