Přednímu prodejci kávy a čajů společnosti Douwe Egberts vzrostl v loňském roce v Česku více než dvojnásobně zisk na 26,9 milionu korun. Předloni zisk firmy činil 10,4 milionu korun. Tržby se zvýšily o 63 milionů korun na 1,04 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy, která je ve Sbírce listin.

Firma se zabývá distribucí kávy Douwe Egberts a čajů Pickwick na českém a slovenském trhu. "Na začátku roku byla na trh uvedena zcela renovovaná řada mletých káv Douwe Egberts. Šlo o změnu designu celé řady, ukončení méně výkonných položek portfolia, uvedení některých nových produktových formátů a obalových technologií," píše se ve zprávě, podle které byl loňský rok úspěšný i pro značku Pickwick, jež posílila svou "vůdčí" pozici na trhu. Růst zaznamenala hlavně díky inovacím u herbálních čajů.

Firma se také připravovala na sloučení do skupiny Jacobs Douwe Egberts. Ta vznikla sloučením americké společnosti Mondelez International a nadnárodní společnosti D.E. Master Blenders 1753 BV, která operuje z Nizozemska. Spojení bylo dokončeno začátkem letošního července. Nyní tak na trhu distribuuje i produkty jako Jacobs, Dadák nebo Tassimo.

Podle webu firma původně vznikla v roce 1753, když Egbert Douwes se svou ženou otevřel obchod v Holandsku. Až do první světové války se v něm prodávala káva, čaj, tabák, ale i cukrovinky.

 

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru