Dlouhotrvající čekání 240 tisíc akcionářů Harvardského průmyslového holdingu v likvidaci (HPH) na alespoň částečnou výplatu peněz může brzy skončit neúspěchem.

Předseda představenstva Karel Staněk varoval, že je společnost na hraně, ne-li za hranou insolvence.

Příčinu vidí u likvidátora společnosti Zdeňka Častorála, jemuž se nedaří vymáhat majetek, patřící původně Viktoru Koženému a Borisi Vostrému. Ti byli v souvislosti s aktivitami v holdingu v roce 2012 kvůli trestnému činu podvodu v nepřítomnosti odsouzeni na deset a devět let. Zároveň mají akcionářům HPH v likvidaci uhradit škodu ve výši 10,5 miliardy korun plus úroky.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Na alespoň částečnou finanční kompenzaci čeká 240 tisíc akcionářů Harvardského průmyslového holdingu.
  • Příčinu možné insolvence vidí šéf představenstva u likvidátora společnosti Zdeňka Častorála, jemuž se nedaří vymáhat majetek patřící původně Viktoru Koženému a Borisi Vostrému.
  • Podle neauditované účetní závěrky za rok 2014 činí majetek HPH 25,7 miliardy korun.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.