Čistý zisk americké mediální společnosti Time Warner ve třetím čtvrtletí meziročně stoupl o sedm procent na více než miliardu dolarů (zhruba 25 miliard korun). Firma těžila z růstu příjmů filmové divize Warner Bros. a televizní divize HBO. Time Warner je s téměř polovičním podílem hlavním akcionářem společnosti CME, která vlastní českou televizi Nova.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Celkové tržby společnosti Time Warner ve čtvrtletí stouply o pět procent na 6,56 miliardy dolarů. Bez zahrnutí mimořádných položek vydělala firma 1,25 dolaru na akcii. Výsledky tak překonaly očekávání analytiků, kteří podle průzkumu agentury Reuters počítali se ziskem 1,09 dolaru na akcii při tržbách 6,51 miliardy dolarů.

Tržby divize HBO stouply o pět procent na 1,4 miliardy dolarů, a to mimo jiné díky popularitě seriálů Hra o trůny a Temný případ. Provozní zisk divize vzrostl o 37 procent na 519 milionů dolarů.

Filmová divize Warner Bros. zvýšila tržby dokonce o 15 procent na 3,2 miliardy dolarů. K růstu přispěly například i příjmy z nových videoher (jejichž je Warner Bros. největším vydavatelem v USA) - například Lego Dimensions či Mad Max. Provozní zisk divize stoupl o 62 procent na 385 milionů dolarů.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru