Skupina Enern, která drží podíly v projektech Slevomat.cz, Rohlík.cz či Twisto, nyní spoluinvestuje také berlínský start-up Nestpick, který on-line zprostředkovává dlouhodobé pronájmy bydlení. Na investici ve výši 270 milionů korun se podílejí další dva investoři. Enern o tom informoval v tiskové zprávě. 

"Nejen v Česku je sjednávání pronájmů velmi bolestivý a netransparentní proces, a to jak pro nájemníka, tak i majitele nemovitostí. Nestpick chce tento proces zcela přenést do on-linu a tím ušetřit nervy, čas i peníze oběma stranám realitní transakce," uvedl partner Enernu Pavel Mucha.

Na investici se vedle české investiční skupiny podílely globální investiční skupiny Rocket Internet, do jejíhož portfolia patří například společnost zaměřená na roznášku jídla Delivery Hero, včetně českého portálu DámeJídlo.cz, a Mangrove Capital Partners.

Nestpick za uplynulý rok on-line zprostředkoval dlouhodobé pronájmy pokojů, bytů a studií v hodnotě přes 16 milionů eur, což je v přepočtu zhruba 434 milionů korun. Aktuálně nabízí výběr z 21 000 nemovitostí v 35 městech napříč osmi evropskými zeměmi a také v Austrálii. Firma plánuje další expanzi. Start-up založený v roce 2014 chce změnit způsob, jakým dosud realitní trh funguje. Zakladatel Nestpicku Fabian Dudek předpovídá, že v brzké budoucnosti si budou lidé pronajímat bydlení zcela on-line bez spousty zbytečných telefonátů.

Enern nedávno oznámil, že plánuje prostřednictvím nového fondu rizikového kapitálu investovat 1,4 miliardy korun do internetových firem střední velikosti či e-shopů.

HNBYZNYS NA FACEBOOKU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin najdete také na Facebooku.

Investiční skupinu Enern založili v roce 2010 Petr Šmída, Pavel Mucha, Radek Švec a Radovan Nesrsta. Letos se stal novým partnerem podnikatel Tomáš Čupr. Do energetických projektů, především v oblasti větrné energie, Enern dosud v Česku a Polsku investoval zhruba 1,5 miliardy korun (55 milionů eur). Ve Slevomatu drží Enern zhruba pětinový podíl, v on-line supermarketu Rohlík.cz 40 procent. Portál DámeJídlo.cz na konci roku 2014 skupina prodala společnosti Delivery Hero.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru