Český obchodník s diamanty Luboš Říha postaví ve Spojených arabských emirátech hotelový komplex za více než 200 milionů amerických dolarů (téměř pět miliard korun). Komplex bude provozovat jeden ze světových hotelových řetězců, zajímá se o něj například společnost amerického miliardáře Donalda Trumpa.

"Začneme tam stavět pětihvězdičkový hotel a rezidenční budovu, rozpočet projektu je přes 200 milionů dolarů," řekl Říha. Podotkl, že areál podle návrhu architekta Tonyho Ashaie vznikne v nejsevernějším emirátu Rás al-Chajma, který leží zhruba 40 minut od Dubaje.

"Komplex bude pod správou jednoho z největších světových hotelových řetězců. V současnosti jednáme se společností Viceroy, která patří šejkovi z Abú Dhabi, a společností Trump International Donalda Trumpa," uvedl Říha. Kontakt s Trumpem navázala Říhova společnost DIC v minulém roce, kdy se stala na deset let dodavatelem korunek pro mezinárodní soutěž krásy Miss Universe, kterou americký miliardář organizoval.

S kolaudací objektu počítá Říha v polovině roku 2018. "Již nyní probíhají na pozemku přípravné práce, do konce roku začnou výkopové práce a zakládání stavby. Samotná výstavba je plánována od počátku roku 2016," řekl podnikatel. Hotel a rezidence se podle něj mají rozprostírat na ploše přes 24 000 metrů čtverečních.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

K dispozici bude přes 500 ubytovacích a rezidenčních apartmánů a osm vil v tropické zahradě s přímým přístupem na písečnou pláž. Kromě Říhy se na stavbě komplexu finančně podílí také arabské banky. Peníze na stavbu hotelu má přinést i prodej apartmánů v rezidenční budově.

Základní apartmán v rezidenční části komplexu je možné si pořídit zhruba od 150 000 amerických dolarů (3,68 milionu korun). "Model bude fungovat tak, že si koupíte apartmán, o který se vám bude starat hotel, který ho v době vaší nepřítomnosti bude pronajímat. Za to získáte roční výnos ve výši osmi až deseti procent. S tím, že budete mít apartmán během roku po vámi stanovenou dobu k dispozici," uvedl Říha.

Klienti navíc získají i rezidenční víza Spojených arabských emirátů a tamní bankovní účet. "Samozřejmě bude existovat i možnost využívat apartmán celoročně," dodal.

Říha počítá s tím, že mezi zákazníky hotelu budou také Češi. Jedná proto s nejmenovanou českou cestovní kanceláří, která má zájem nabízet ubytování v emirátu Rás al-Chajma svým klientům.

Říhova společnost DIC (Diamonds International Corporation) byla založena v roce 2005 a zaměřuje se na prodej investičních diamantů, diamantových šperků a luxusních hodinek. Působí ve střední Evropě, proniká ale i na trhy v Rusku, Číně či ve Vietnamu. Říha ČTK řekl, že se společnost připravuje také na vstup na latinskoamerický trh.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru