Dušičky neboli Památka zesnulých jsou dnem, kdy svátečně oblečené rodiny chodí ke hrobům a vzpomínají na své mrtvé, na své rodiče, prarodiče. Bohužel jsou to právě jenom Dušičky, kdy si většina vzpomene na to, že vůbec existuje nějaký hrob jejich předků a že by bylo docela fajn tam přinést květiny.

Protože na to, se u hrobu zastavit a třeba i zavzpomínat, v průběhu roku přece nikdo nemá čas − musí stíhat porady, termíny, byznysy, služební obědy, večeře, golfy a squashe.

Buďme rádi, že existují Dušičky. Každoroční vzpomínání je to nejmenší, co můžeme udělat − ne pro nebožtíky, ale sami pro sebe.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru