Italsko-americká automobilka Fiat Chrysler Automobiles svolává po celém světě do servisů téměř 900 tisíc sportovně-užitkových vozů Jeep, Dodge a Fiat kvůli potížím s brzdami a airbagy. Informovala o tom v pátek agentura AP.

Svolávání zahrnuje téměř 542 tisíc vozů Dodge Journey a Fiat Freemont, ve kterých může vlhkost vyřadit protiblokovací brzdný systém a elektronický stabilizační systém.

HNBYZNYS NA FACEBOOKU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin najdete také na Facebooku.

Automobilka svolává rovněž 352 tisíc vozů Jeep Grand Cherokee a Jeep Liberty, protože jejich airbagy se mohou bezdůvodně aktivovat.

Firma upozornila, že v souvislosti s tímto problémem obdržela zprávy o sedmi zraněních.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru