Německé dráhy zaslaly Českým drahám dopis, v kterém si stěžují na zpoždění dodávky vagonů pro trať mezi Hamburkem, Berlínem a Prahou a na zvolenou lokomotivu, které chybí povolení pro vjezd na tamní koleje. Píší to čtvrteční Lidové noviny (LN), které mají dopis k dispozici. Tuzemský dopravce dosáhl pětiletého prodloužení spolupráce s Deutsche Bahn na lince do Hamburku loni. Součástí dohody bylo i vylepšení vlaků, zakázku na jejich modernizaci získala šumperská Pars nova ze skupiny Škoda Transportation.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

"Bohužel vidíme, že projekt repasování vagonů se společností Pars je značně zpožděný. To je způsobené problémy s technikou a kvalitou, které ještě nebyly vyřešeny," píší podle LN Němci Českým drahám a žádají informace o době, kdy bude celá záležitost vyřešena.

Smlouva mezi českým a německým dopravcem přitom začíná platit od nového jízdního řádu, tedy od prosince. Podle mluvčího Škody Transportation Michala Tobrmy ale firma své závazky vyplývající ze smlouvy s ČD naplnila.

Podle LN České dráhy začaly řešit věc už samy a zapojily se do jednání s německým poskytovatelem železniční infrastruktury, DB Netz, aby včas získaly pro lokomotivy řady 380 vyrobené Škodou Transportation chybějící souhlas s přístupem na jejich síť.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru