Příjmy americké internetové firmy Twitter ve třetím čtvrtletí stouply o 57,6 procenta na 569,2 milionu dolarů. Zisk na akcii tak byl 10 centů, což bylo více, než čekali analytici. Společnosti klesla čistá ztráta na 131,7 milionu dolarů (3,2 miliardy korun) z loňských srovnatelných 175,5 milionu dolarů. Twitter také výrazně zvýšil tržby z reklamy.

Společnost však zklamala investory slabším výhledem na čtvrtý kvartál, což stáhlo dolů její akcie v rámci elektronických obchodů po oficiálním uzavření trhů o více než jedenáct procent na 27,74 dolaru za akcii. Cenné papíry sociální sítě klesly v posledním roce o 36 procent.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Průměrný počet uživatelů, kteří službu využívají nejméně jednou měsíčně, byl ve třetím kvartále 307 milionů, což je o tři miliony více než v předchozím čtvrtletí, uvádí server CNBC.

Příjmy z reklamy firmě stouply na 513 milionů dolarů. To je o 60 procent více než ve stejném období v minulém roce. Drtivou většinu těchto tržeb tvořily příjmy z reklamy na mobilních zařízeních.

Firma na svém webu oznámila, že ve čtvrtém čtvrtletí čeká příjmy v rozmezí 695 milionů až 710 milionů dolarů. Zklamala tak analytiky, kteří v anketě agentury Reuters očekávali v průměru příjmy až 739,7 milionu. To naznačuje, že bude ještě chvíli trvat, než nová strategie generálního ředitele Jacka Dorseye začne nést ovoce. 

Spoluzakladatel firmy od července vykonával funkci dočasného ředitele, tento měsíc však byl jmenován stálým ředitelem. Po jeho jmenování firma oznámila propuštění osmi procent zaměstnanců a předsedou správní rady byl jmenován bývalý manažer společnosti Google Omid Kordestani.

Twitter je bezplatnou službou, jejímž prostřednictvím uživatelé mohou sdělovat krátké vzkazy v délce do 140 znaků. Předloni firma vstoupila na newyorskou akciovou burzu.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru