Hypotéky začínají plíživě zdražovat, úrokové sazby rostou o setiny procent. Bydlení na úvěr už levnější nebude. Tolik tvrzení analytiků, kteří zkoumají průměrné úrokové sazby nabízené bankami u hypotečních úvěrů. Například podle serveru Hypoindex, který vývoj podmínek u hypoték sleduje, se úrokové sazby v srpnu zvýšily na 2,11 procenta z červencových 2,08 procenta.

Jedna věc jsou ovšem teorie, tabulkové sazby, průměrné úroky nebo výpočty s hypoteční kalkulačkou, druhá věc pak praxe a tvrdý konkurenční boj bank o klienty.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • V říjnu lze hypoteční úvěr získat ještě levněji než na začátku roku.
  • Nejlevnější jsou UniCredit Bank a mBank.
  • Vyplývá to z testu týdeníku Ekonom, jehož redaktoři si nechali vypracovat nabídku od jednotlivých poskytovatelů hypoték.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.