Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) udělila společnosti FTV Prima licence k provozování nové stanice Prima MAX. Umožnila tak její šíření prostřednictvím pozemních vysílačů, satelitu nebo internetu. Rada o tom informovala ve čtvrteční tiskové zprávě. Prima již dříve uvedla, že spuštění nové stanice plánuje do konce roku.

HNBYZNYS NA FACEBOOKU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin najdete také na Facebooku.

Prima Max bude pátým vlastním kanálem televizní skupiny, kterou nyní tvoří Prima, Prima Cool, Prima Love a Prima Zoom. Prima vedle filmového programu do konce roku počítá ještě s jedním přírůstkem, kterým má být Prima Comedy Central. V tomto případě půjde o společný projekt s mediální skupinou Viacom, která bude provozovatelem.

Kanál Prima Max má být podle televize převážně filmovou stanicí. Nabízet bude například známé zábavní pořady Primy či původní slovenské seriály. Zaměřit se chce na rodiče s dětmi; primární věkovou skupinu budou lidé ve věku 25 až 44 let s aktivním životním stylem.

V pozemním vysílání si diváci Primu Max budou moci naladit ve třetím multiplexu, kde již vysílají Prima Love, Prima Zoom, Kino Barrandov a sdílená stanice ČT:D/art.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru