Největšímu světovému řetězci restaurací s rychlým občerstvením McDonald's ve třetím čtvrtletí vzrostl čistý zisk o 23 procent na 1,31 miliardy dolarů (téměř 32 miliard korun). Výsledky podniku překonaly očekávání analytiků a firma poprvé za více než rok zaznamenala i růst srovnatelných tržeb. Akcie McDonald's díky tomu výrazně posílily.

HNBYZNYS NA FACEBOOKU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin najdete také na Facebooku.

Tržby v restauracích otevřených déle než rok stouply o čtyři procenta, analytici přitom počítali s růstem o necelá dvě procenta. Bez zahrnutí jednorázových položek firma ve třetím čtvrtletí vydělala 1,40 dolaru na akcii, zatímco analytici v anketě agentury Reuters odhadovali zisk na 1,27 dolaru na akcii.

Společnost těžila z oživení poptávky na čínském trhu, kterou loni zasáhl skandál kolem dodávek masa s prošlou lhůtou trvanlivosti. Prodej ve Spojených státech pak podpořily změny v nabídce. Srovnatelné tržby v USA stouply téměř o procento, a vykázaly tak první nárůst za dva roky.

McDonald's provozuje přes 36 tisíc restaurací ve více než stovce zemí. Na českém trhu působí od roku 1992.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru