Máme mozky a dovednosti na to, abychom byli v mnoha segmentech globálně konkurenceschopní, ale brání nám v tom především nevyhovující zdroje financování, přiznává premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka. V úterý se zúčastnil konference Aspen Institutu, na které se probírala budoucnost české společnosti a tuzemského hospodářství. Při té příležitosti premiér poskytl Hospodářským novinám emailový rozhovor.

HN: Jedním z velkých témat, které stojí před českou společností a hospodářstvím, je adaptace na digitální průmyslovou revoluci. Co je třeba změnit, aby tato proměna byla co nejhladší?

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Podle Bohuslava Sobotky si Česko musí vybrat pouze několik průmyslových oblastí, jež bude rozvíjet.
  • Česká ekonomika stojí na oborech se střední přidanou hodnotou, měla by se ale více zaměřit na nejvyspělejší technologie.
  • Česká investiční banka by měla pomoct s rozvojem rizikového kapitálu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.