Italský energetický koncern Enel dospěl k dohodě s českou skupinou Energetický a průmyslový holding (EPH) o prodeji části svého podílu v hlavní slovenské elektrárenské firmě Slovenské elektrárne. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na zdroj z italské firmy. Enel vede jednání o prodeji části ze svého 66procentního podílu s EPH od srpna.

Slovnaft nekoupí od italského Enelu jeho podíl ve společnosti Slovenské elektrárne - čtěte ZDE

Podle zdroje se očekávalo, že exkluzivní jednání budou dokončena do 16. října. Ačkoliv již byla uzavřena širší dohoda, strany se rozhodly vzít si další měsíc na vypracování detailů.

Enel plánuje prodat podíl v SE ve dvou fázích. Generální ředitel firmy Francesco Starace již dříve uvedl, že první fáze by měla zahrnovat prodej zhruba 30 procent akcií a dokončena by měla být ještě letos. Zbývající podíl chce Enel prodat, jakmile budou dokončeny dva nové reaktory jaderné elektrárny Mochovce.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Prodej podílu ve slovenských elektrárnách je součástí plánu italské firmy na prodej majetku za zhruba pět miliard eur (135,3 miliardy korun). Starace již v květnu uvedl, že hodnota podílu je 750 milionů eur.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru