Švédské mediální společnosti Modern Times Group (MTG), která v České republice spoluvlastní televizi Prima, vzrostl ve třetím čtvrtletí provozní zisk bez mimořádných položek o 8,6 procenta na 240 milionů SEK (688,3 milionu korun) a tržby byly rekordní.

V České republice však tržby bez zahrnutí vlivu změn směnných kurzů klesly o dvě procenta.

Celkové tržby skupiny se zvýšily o 4,1 procenta na rekordních 3,82 miliardy SEK. Firma uvedla, že k růstu tržeb přispěla vyšší sledovanost a růst podílu na některých trzích. Výsledky překonaly odhady analytiků dotazovaných agenturou Reuters, kteří čekali provozní zisk 206 milionů SEK a tržby 3,78 miliardy SEK.

MTG však vykázala čistou ztrátu 384 milionů SEK proti zisku 236 milionů SEK loni. Firma nyní prochází restrukturalizací. Náklady na restrukturalizaci ve čtvrtletí činily 700 milionů SEK.

Divize bezplatných televizí v Pobaltí, České republice a Bulharsku ve třetím čtvrtletí vykázala ztrátu 13 milionů SEK, ta se však snížila z loňských srovnatelných 57 milionů SEK. Tržby divize se zvýšily o 13 procent na 522 milionů SEK.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Společnost v prohlášení dodala, že v České republice stagnuje trh s televizní reklamou. Firma se připravuje spustit v Česku do konce roku nový kanál PrimaMAX a spolu se svým partnerem Viacom plánuje spustit komediální kanál Prima Comedy Central.

Firma FTV Prima provozuje v České republice celoplošné televizní stanice Prima, Prima Love, Prima Cool a Prima Zoom. Skupinu Prima vlastní rovným dílem společnost MTG a firma GES MEDIA EUROPE podnikatele Ivana Zacha.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru