Investiční skupina Penta převzala tabletové vydavatelství Tablet Media, které založil někdejší ředitel Economie Michal Klíma. Na konferenci Czech Internet Forum 2015 to ve středu řekl Miroslav Motejlek, provozovatel serveru Motejlek.com. Částku, za kterou skupina vydavatele získala, firmy nezveřejnily.

Mluvčí Penty Ivo Mravinac informaci bez dalších podrobností potvrdil. V obchodním rejstříku je od pondělí jako jediný vlastník vydavatelství uvedena společnost Angaur.

Společnost Tablet Media vydává několik tabletových titulů. Vedle zpravodajského týdeníku Dotyk, který začal vycházet předloni, to jsou Dotyk Byznys, Dotyk Styl Royal a Dotyk Styl Bydlení.

O předchozím vlastníku vydavatelství Michalu Klímovi se delší dobu spekuluje jako o novém šéfovi vydavatelství Vltava-Labe-Press (VLP), které Penta převzala letos. Klímovo případné angažmá ve VLP Penta nekomentuje.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Prodej VLP, vydavatele regionálních deníků, schválil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže letos v září. Součástí akvizice byl 51procentní podíl ve společnosti Astrosat Media, která vydává časopisy Květy, Vlasta, Story, TV magazín a National Geographic Česko, dále 70 procent ve společnosti Česká distribuční, 35 procent v distribuční firmě PNS a 30 procent ve zprostředkovateli webové reklamy AdActive.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru