Investiční skupina Penta převzala tabletové vydavatelství Tablet Media, které založil někdejší ředitel Economie Michal Klíma. Na konferenci Czech Internet Forum 2015 to ve středu řekl Miroslav Motejlek, provozovatel serveru Motejlek.com. Částku, za kterou skupina vydavatele získala, firmy nezveřejnily.

Mluvčí Penty Ivo Mravinac informaci bez dalších podrobností potvrdil. V obchodním rejstříku je od pondělí jako jediný vlastník vydavatelství uvedena společnost Angaur.

Společnost Tablet Media vydává několik tabletových titulů. Vedle zpravodajského týdeníku Dotyk, který začal vycházet předloni, to jsou Dotyk Byznys, Dotyk Styl Royal a Dotyk Styl Bydlení.

O předchozím vlastníku vydavatelství Michalu Klímovi se delší dobu spekuluje jako o novém šéfovi vydavatelství Vltava-Labe-Press (VLP), které Penta převzala letos. Klímovo případné angažmá ve VLP Penta nekomentuje.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Prodej VLP, vydavatele regionálních deníků, schválil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže letos v září. Součástí akvizice byl 51procentní podíl ve společnosti Astrosat Media, která vydává časopisy Květy, Vlasta, Story, TV magazín a National Geographic Česko, dále 70 procent ve společnosti Česká distribuční, 35 procent v distribuční firmě PNS a 30 procent ve zprostředkovateli webové reklamy AdActive.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru