Česko se stalo první zemí, se kterou se Německo domluvilo na konkrétní spolupráci v oblasti takzvaného průmyslu 4.0, tedy průmyslu, v němž hrají hlavní roli digitalizace a robotizace.

Německé Spolkové ministerstvo pro vzdělávání a a Ministerstvo průmyslu a obchodu podepsali v Praze společnou dohodu o spolupráci zaměřené na výzkum, vývoj a inovace především pro malé a střední podniky.

Ministerstva obou zemí zamýšlejí „vytvořit rámec pro navazování konkrétních kooperací k tématu průmysl 4.0 v oblasti výzkumu, vývoje a inovací,“ jak je uvedeno ve společné dohodě. Do konce roku 2015 jmenují obě ministerstva zástupce z vědy, hospodářství a správy, kteří se mají zapojit do oboustranných rozhovorů.

"Silný strojírenský průmysl a významná role malých a středních podniků jsou charakteristické pro české i německé hospodářství,“ uvedl Wolf-Dieter Lukas, ředitel odboru klíčových technologií a výzkumu pro inovace německého ministerstva pro vzdělávání.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru